Namen je prikazati različne ogrevalne sisteme, ustreznost izbire v različnih tipih gradnje, napake pri montažah moje in tuje...prednosti in slabosti posameznih sistemov z vidika montaže in delovanja,pa še kaj za povrh..
Preišči ta spletni dnevnik
četrtek, 6. oktober 2011
Kotlovski razdelilniki in montažni set
V kotlovnici na prvi sliki sem moral kar nekaj časa razmišlajati katera cevna povezava kam sodi in kako vse sploh deluje.Z predsestavljenimi seti se kotlovnica lepo sestavi, kar prva slika izključuje. Kotlovnica mora biti sestavljena tako ,da je vsakemu jasno kam in kaj vodi,na da še monter razmišlja o delovanju...Kotlovnico se lahko sestavi tudi brez "tovarniških" setov.
Ne samo izgled , tudi varnost kotlovnice
Na prvi sliki bojler montiran brez varnostnih elementov , priključen na vodovodno omrežje.
Ni nepovratnega ventila ni varnostnega ventila ni ne raztezne posode.
Funkcija nepovratnega ventila je preprečevanje odtoka tople vode nazaj v vodovodno omrežje.Varnostni ventil preprečuje poškodbe bojlerja s tem, da pri določeni vrednosti npr.
6 barov ali 8 razbremeni ustvarjen pritisk, ki se ustvarja z ogrevanjem sanitarne vode. Raztezna posoda pa ima funkcijo prejemanja povečanega pritiska ,ki se ustvarja z ogrevanje-
jem sanitarne vode. Vsi ti varnostni elementi so predpisani iz strani proizvajalecev bojlerjev.
Dimenzioniranje varnostnih elementov ( posode in varnostnega ventila ) je pa spet poglavje
zase ,k jer bi se dalo še filozofirat. Montersko gledano varnostni ventil 6-8 barov, posoda 10-12% količine sanitarne vode v bojlerju. Na vrednosti izbranih elementov vpliva tudi tlak v samem vodovdnem omrežju.Predtlak raztezne posode mora biti usklajen z tlakom v vodovodnem omrežju ,npr 3 bare ali 2,5 bara, višji tlak lahko poškoduje membrano, in s tem naredi posodo neuporabno ter gojišče za bakterije.Zato je nekaterih primerih bolj
primerno montirati pretočno raztezno posodo.
Naročite se na:
Objave (Atom)